Západoukrajinská města Brody a Sambir mají zájem o spolupráce s českými městy

 

Ukrajinská města Brody a Sambir ležící ve Lvovské oblasti hledají města v České republice, které mají zájem o spolupráci. V době probíhající decentralizace veřejné správy na Ukrajině mají ukrajinská města zájem především o výměnu zkušeností z oblasti transformace samosprávy, ale i o spolupráci v dalších oblastech, jako je hospodářská spolupráce, kultura, školství, cestovní ruch, úspory energie apod. 

Město Brody

Počet obyvatel: 23 tis.

Charakteristika: Město Brody, které se nachází v nížinné oblasti na severovýchodě Lvovské oblasti, patří mezi nejstarší města na Ukrajině a je na seznamu historických památek Ukrajiny. Přes město vede důležitá evropská komunikace E40 a energetické toky – plynovod Přátelství a Oděsa-Brody. Mezi hlavní ekonomické aktivity patří zpracování potravin, dřeva, výroba nábytku, hutních a kovodělných výrobků, dětských kočárků apod. Ve městě je rozvinutá kulturní, vzdělávací i rekreační infrastruktura.

Oblasti možné spolupráce: v oblasti kultury, školství, cestovního ruchu, úspory energie a další spolupráci v hospodářské oblasti

Kontakt: Belej Anatliy Andijovič, starosta měst, mrbrody@ukr.net, +380 3266 25690

 

Město Sambir

Počet obyvatel: 35 tis.

Charakteristika: Město Sambir, ležící 73 km od Lvova na důležité dopravní křižovatce Lvov – Užhorod – Drhobytch,  patří mezi jedno z nejstarších měst na levém břehu Dněstru. Ve městě se nachází řada kulturních a historických památek, ale také důležitých průmyslových podniků. V posledních dekádách došlo také k významným investicím ze zemí EU. Město má rozvinutou kulturní, vzdělávací a rekreační infrastrukturu.

Oblasti možné spolupráce: vzdělávání, kultura, sport, hospodářská spolupráce, infrastruktura, společné projekty

Kontakt: Dutko Svetlana, Head of Development Economics, Enterprise, Trade and Investment, sambir_upr@meta.ua, +38 03236 34115

Více informací o městě naleznete v přiložených souborech. V případě zájmu o navázání spolupráce, kontaktujte prosím Oddělení vnějších vztahů SMO ČR, Gabriela Hůlková, 234 709 724. 

 

Soubory ke stažení