Veresegyház (Maďarsko)

Město Veresegyház s 18 tis. obyvateli hledá partnera v České republice.

Město Veresegyház má 18 280 obyvatel. Město leží 23 km severovýchodně od Budapešti u trasy dálnice M3 poblíž známých maďarských měst, Gödöllő  a Vác. Veresegyház byl poprvé písemně zmíněn v roce 1375. O jeho bohaté historii byla v roce 2007 vydaná elektronická kniha.

 

Město Veresegyház se může pochlubit termálními lázněmi, ve kterých je složení vody stejné jako ve známých termálních lázních Széchenyi v Budapešti. Ve městě se také nachází Penzion pro medvědy, otevřený v roce 1998. Je to ve střední Evropě jediný útulek pro desítky medvědů.

Město je velmi aktivní v mezinárodní spolupráci, což potvrzuje i to, že kromě existující partnerské spolupráce s německým Schneebergem, rumunskou Atiou a slovenskými Šahy zahájilo letos partnerskou spolupráci s městem v Číně a úzce spolupracuje také s městy ve Francii, Dánsku a Izraelem.

V rámci spolupráce a v zájmu vzájemného poznávání kultury a tradic organizuje město výstavy umění, koncerty, sportovní programy, kam zve své partnery, dále se aktivně účastní na akcích pořádaných partnerskými městy.

 

Více informací o městě Veresegyház naleznete na jeho webových stránkách http://www.veresegyhaz.hu/ nebo na www.partnerskamesta.cz.Více informací naleznete na webových stránkách města www.veresegyhaz.hu nebo v přiloženém souboru.

V případě zájmu o více informací nebo navázání spolupráce prosím kontaktujte Gabrielu Hůlkovou, hulkova@smocr.cz, 234 709 724, 733 182 293.

 

 

Soubory ke stažení

Veresegyház-u (432 kB)