Ukrajinské město Lugansk hledá partnera v ČR

Lugansk, jedno z největších ukrajinských měst (470 000 obyvatel) a zároveň centrum stejnojmenného regionu, projevilo zájem najít partnerské město v České republice. Lugansk je městem s průmyslovou tradicí a zároveň městem univerzitním. Svým umístěním tvoří administrativní, průmyslové a kulturní centrum nejvýchodnější části Ukrajiny.

Počet obyvatel: 470 000

Geografické umístění: na východě Ukrajiny v blízkosti hranice s Ruskou Federací, zhruba 300 km jihovýchodně od Charkova.

Průmysl, hospodářství: Lugansk je městem s průmyslovou tradicí – rozvinula se zejména odvětví výroby a distribuce elektrické energie, zemního plynu a vody, dále strojírenství a potravinářský průmysl. V současné době je Lugansk městem s velkým ekonomickým potenciálem, který je spojen zejména s umístěním města v blízkosti hranice s Ruskem. Město je díky své poloze zároveň tranzitním uzlem.

Vzdělávání: Lugansk představuje univerzitní centrum s více než 82 000 studenty. Všechny univerzity ve městě mají navázané kontakty s univerzitami v Evropě, Asii či USA a aktivně se zapojují do mezinárodních výměn studentů a do projektů s mezinárodními organizacemi.

Kultura: Ve městě se nachází ruské a ukrajinské divadlo, filharmonie, loutkové divadlo, palác kultury, množství muzeí, knihoven a kin.

Oblast spolupráce s českým městem: Lugansk hledá partnerské město, které má zkušenosti s aktivním uhelným průmyslem nebo město, kde se v minulosti toto odvětví rozvíjelo. Spolupráce však může být rozvíjena v širším spektru ekonomických i kulturních či vzdělávacích aktivit.

Níže si můžete stáhnout dokument s podrobnějším popisem města Lugansk (v anglickém jazyce).

Máte-li zájem navázat kontakt s městem Lugansk, kontaktujte prosím Barboru Veselou z Kanceláře Svazu: e-mail: vesela@smocr.cz; telefon: 234 709 731.

Přímý kontakt:
Vladimir Vladimirovič Razumcev
Vedoucí odboru ekonomiky Luganské městské rady
tel: +380 642 581644
fax: +380 642 581684
email: lgik@ukrpost.uaPro telefonický kontakt v angličtině:
Jana Anatoljevna (podřízená V. V. Razumceva) - +380 642 581922
 

 

 

Soubory ke stažení