Ukrajinská města Sambir, Kalush a Novodnistrovsk hledají partnera v ČR

Města Sambir, Kalush a Novodnistrovsk ležící v západní části Ukrajiny hledají partnerská města v České republice.

Sambir - jedno z nejstarších měst v Zakarpatské Ukrajině je ekonomickým centrem oblasti, leží necelých 80 km západně od krajského města Lvov. Ve městě žije 35 tis. obyvatel. Je známé svou historií, sportovním vybavením a možnostmi pro trávení volného času, kulturní tradicí. Město by rádo spolupracovalo v oblasti spolupráce škol a studentů, sportu, umění a kultury, a místního ekonomického rozvoje.
http://www.sambircity.gov.ua/

Kalush – město s 67 tis. obyvateli leží na západní Ukrajině v Ivanofrankvivské oblasti. Je ekonomickým, kulturním  a historickým centrem regionu s dobrou dopravní dostupností. Je zde plno přírodních zajímavostí a krásné prostředí – lesy, řeky, jezera a další. Při spolupráci by se město rádo zaměřilo na studenty a mládež, místní ekonomiku atd.
http://kalushcity.if.ua/

Novodnistrovsk – město s necelými 11 tis. obyvateli leží na rozhraní tří oblastí západní Ukrajiny v blízkosti moldavských hranic. Základem místní ekonomiky je energetika a stavebnictví. Ve městě jsou zastoupeny všechny úrovně školních zařízení. Je zde sportovní areál pro využití volného času. Město by chtělo zaměřit spolupráci na studenty a mládež, sociální začleňování, poskytování veřejných služeb, udržitelný rozvoj a místní ekonomický rozvoj.
http://www.miska-rada.com.ua/index.php 

Pro bližší informace a zprostředkování kontaktu prosím kontaktujte Gabrielu Hůlkovou z Oddělení vnějších vztahů Svazu: tel: 234 709 724, e-mail: hulkova@smocr.cz