Turecká města hledají partnera v ČR

Turecká města Bornova, Kemalpasa a Tepecik hledají partnerské město v České republice.

Bornova je třetí největší metropolitní distrikt v provincii Izmir. Je situován necelých 5 km od Izmirského zálivu. Bornova je známé Ege univerzitou s velkým univerzitním kampusem a na národní úrovni je město synonymem pro jednu z největších univerzitních nemocnic v západním Turecku. Bornova je s více než 460 tis. obyvateli důležitým centrem regionu. V rámci partnerské spolupráce by se město chtělo především soustředit na mládež, místní podnikatele, zájmová sdružení  a pracovníky městského úřadu. 

http://www.bornova.bel.tr/

Kemalpasa – město s 80 tis. obyvateli je centrem turecké provincie Izmir. Zatímco část města pulsuje dynamickým životem metropole s vysoce rozvinutými službami a průmyslem, jižní a východní části si stále zachovávají zemědělský charakter. V průmyslové zóně se soustřeďují firmy vyrábějící produkty pro stavebnictví, textil, kůži, plasty, papír, elektronický materiál, stroje apod. Nejznámějším regionálním zemědělským produktem jsou třešně.

www.izmir-kemalpasa.bel.tr

Tepecik je obec s necelými 5 tis. obyvateli ležící na okraji hlavního centra stejnojmenné provincie Aydin v západní části Turecka. Díky blízkosti velkého centra může Tepecik využívat výhody v oblasti kulturní (divadlo, galerie, muzea), sportovní vybavenosti apod. V obci se koná Umělecký a kulturní festival, na který se sjíždí umělci z Turecka i ze světa. Město by spolupráci rádo zaměřilo na kulturu, práci s mládeží a vzdělání a udržitelný rozvoj.

Pro bližší informace a zprostředkování kontaktu prosím kontaktujte Gabrielu Hůlkovou z Oddělení vnějších vztahů Svazu: tel: 234 709 724, e-mail: hulkova@smocr.cz