Maďarské město Bátonyterenye hledá partnerské město v České republice

Maďarské město Bátonyterenye leží v severní části Maďarska v regionu Nograd přibližně 100 km vzdálené od hlavního města Budapešti a 22 km od hranic se Slovenskem. V současnosti zde žije necelých 14 tis. obyvatel. 

Rozvoj města byl značně ovlivněn těžbou uhlí od 2. poloviny 19. století. V současnosti se město soustředí na investice a ekonomické zotavení, tvorbu pracovních míst apod. Město ve spolupráci s místními sdruženími, kulturními a folklórními organizacemi zachovává také folklórní a náboženské tradice. Okolí města díky blízkosti nejvyššího pohoří Maďarska Mátra je lákavým cílem pro rekreaci a turistiku.

Hlavním cílem spolupráce vidí město v realizaci společných projektů mezi partnery z V4 zemí především v oblastech, jako je zkušenosti s řízením města a poskytováním veřejných služeb, spolupráce s podnikateli na místním ekonomickém rozvoji, ochrana životního prostředí a využívání zelené energie, spolupráce mezi školami a mládeží. zachování folklórních tradic apod. Město má uzavřená partnerství s městy Fiľakovo (Slovensko), Kobylnica (Polsko) a Szászrégen (Rumunsko).

 

Více informací naleznete v příloze. V případě zájmu o navázání spolupráce, kontaktujte prosím Oddělení vnějších vztahů SMO ČR, Gabriela Hůlková, 234 709 724. 

 

Soubory ke stažení