Italská obec Magliano Sabina hledá partnera v ČR

Italské městečko Magliano Sabina s necelými 5 tisíci obyvateli leží v samotném srdci Itálie v blízkosti hlavního města a je ideálním výchozím místem pro výlety za historickými a kulturními poklady Itálie. Město má zájem o spolupráci s českou obcí či městem zaměřenou na kulturní výměnu, vzdělání a zapojení mládeže, místní ekonomický rozvoj apod.

Velikost města: necelých 5 tis. obyvatel

Geografická poloha: Město Magliano Sabina leží na hranici mezi regiony Lazio a Umbrie asi 80 km severně od hlavního města Říma
 
Hospodářství, rozvoj města: Klíčovými hospodářskými odvětvími v regionu je vinařství, pěstování oliv a turistický ruch.
 
Kultura a historie:  Město má hluboké historické kořeny sahající až do počátku Říma a nachází se zde historické památky z období středověku a renesance.
 
Současný život města: Ve městě je populární divadlo, velmi bohatá je i hudební tradice – klasická hudba, jazz, rock. Mezi významné události patří hudební festival. Je zde městské muzeum, veřejná knihovna, zázemí pro sportovní aktivity (turistika, sjíždění řek).
 
Pro bližší informace a zprostředkování kontaktu prosím kontaktujte Gabrielu Hůlkovou z Oddělení vnějších vztahů Svazu: tel: 234 709 724, e-mail: hulkova@smocr.cz.